Güneşli Statik Toz Boya

Güneşli Statik Toz Boya

Birçok açıdan öne çıkan güneşli statik toz boya giderek kullanımı artan boya çeşitlerinin başında gelmektedir. İnsanın kullandığı her unsurun ya da ürünün muhakkak boyalı olması gerekmektedir. Statik boya da metal malzemelerinin yüzeylerini boyamak için kullanılmaktadır. Bu sebeple özellikle sanayi bölgelerinde oldukça fazla tercih edilmektedir. İki farklı seçenekte tercih edilmektedir. Polyester statik boya ve epoksi statik boya olarak ayrılmaktadır. Dış mekâna ait ürünlerin boyanması işlemi polyester statik boya ile yapılmalıdır. Çok daha kaliteli ve temiz bir işin olmasının yanı sıra aynı zamanda uzun süreli kullanımda sağlanmaktadır. İç mekânlara ait ürün ve malzemelerin ise boyama işlemlerinde epoksi statik boya tercih edilmelidir. İki boya arasındaki temel bileşenler her ne kadar aynı olsa da malzemelerin karışımları farklıdır. Bu sebeple biri çok daha ince olmasına karşın diğerinin kalın olduğu bilinmelidir.

Güneşli Statik Toz Boya

Statik toz boya kullanımı için özel makine bulunmaktadır. Güneşli statik toz boya için özel olarak üretilmiş boya kabini ve boya tabancası ile işlem yapılmaktadır. Bunun yanı sıra seri üretim içinde otomasyon sistemi vardır. Öncelikle boya yapılacak metal veya cam ürün temizlenmelidir. Pürüzsüz hale getirilmektedir. Yüzeyiniz düz olması halinde yapılacak statik boya işlemi çok daha uzun ömürlü ve kaliteli olacaktır. Aynı zamanda görünüm açısından da etkileyici olması sağlanacaktır. Ancak temiz olmayan metal yüzeylerine statik boya uygulamasını yapılması durumunda iyi bir sonuç almak çok düşük bir ihtimal olacaktır.

Çok kaliteli olmasının yanı sıra dayanıklılık açısından da iyi olan güneşli statik toz boya, metal yüzeylerin yanı sıra camlar içinde kullanmaktadır. Ülkemizde her geçen gün sayıları artan statik toz boya üretimi yapan firmaların kaliteleri de sundukları hizmete göre değişkenlik göstermektedir. Statik toz boya kullanımı için öncelikle kullanım alanı önemlidir. Buna göre boya çeşidi ve miktarı değişmektedir. Alanında önemli bir konuma sahip firmalar ile çalışılması çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü statik boyanın yapılmasının yanı sıra kim tarafından da yapıldığı oldukça önemlidir. İşçilik açısından oldukça titiz ve tecrübeli olmak işlem üzerinde birebir etkilidir. Bu sebeple uzman kişiler tarafından yapılacak uygulamalardan çok daha iyi sonuç alınacağı bilinmelidir.

Share this post