Başakşehir Statik Toz Boya

Başakşehir Statik Toz Boya

Üretilen ve kullanıma sunulan her türlü ürünün boyanması bir ihtiyaçtır. Bu nedenle farklı boyalar ile farklı malzeme çeşitleri boyanabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de statik toz boyadır. Kullanım alanı çoğunlukla metal ürünler olmasından dolayı sanayi sitelerinde çokça kullanılan Başakşehir statik toz boya ürünleri farklı boyutlarda ve kalitede olmaktadır. Bu sebeple kullanımı kadar boya kalitesine de dikkat edilmelidir. Çok düşük fiyatlarda olan boyaların düşük kalitede olacağı da bilinmelidir. Aynı zamanda yapılacak boyama işlemi de bir hayli önemlidir. Titiz ve özenli bir çalışmanın yapılması elzemdir. Öncelikle usta kişiler tarafından yapılması ortaya çıkacak işin çok daha iyi olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple boyama işlemleri için tecrübeli kişiler tercih edilmelidir. Bununla birlikte boyama yapılacak metal malzemenin de temiz olması gerekmektedir. Özellikle yüzey bölümünde pürüz olmamasına dikkat edilmelidir. Olması halinde ise hem boyanın renksiz ve cansız olmasına hem de kalıcı olmamasına sebep olabilir.

Başakşehir Statik Toz Boya

Statik toz boya seçiminde bir başka önemli noktada mekândır. İç ve dış mekâna özel Başakşehir statik toz boya çeşitleri bulunmaktadır. Dış mekâna ait metal ya da cam bölümlerinin boyanması durumunda polyester statik toz boya kullanımı çok daha iyi bir tercih olacaktır. Çünkü sahip olduğu karışımdan dolayı güneş ışınlarına karşı çok daha dayanıklıdır. Bununla birlikte her türlü hava durumu içinde uygun bir yapıya sahiptir. Statik toz boyanın kalın olması da daha canlı bir görünüm kazanmasını kolaylaştırmaktadır.

İç mekânlara ait malzemelerde ise epoksi statik toz boya kullanılması birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Sahip olunan temel bileşenleri her ne kadar polyester statik toz boya ile aynı olsa da kimyasal maddelere karşı çok daha dayanıklıdır. Her türlü iç mekân metal boyamasında kullanılmaktadır. Uzun yıllar herhangi bir şekilde yıpranma ya da soyulma olmadan ürünün kullanılması da mümkün olmaktadır. Başakşehir statik toz boya için özel boya kabı ve tabancası bulunmaktadır. Bütün işlemler bunlar ile yapılmaktadır. Boyama işlemi sırasında herhangi bir döküntü, taşırma gibi aksiliklerin olmaması için oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

Share this post