Kağıthane Statik Toz Boya

Kağıthane Statik Toz Boya

Farklı ürün ve malzemelerin kendilerine uygun boyaları bulunmaktadır. Bunlar oldukça çeşitlilik gösterebilmektedir. Metal ve cam ürünlerinin de boyanabilmesi için Kâğıthane Statik Toz Boya gereklidir. Kullanım alanında en çok metal ürün ve malzemelerin olmasından dolayı da en fazla sanayi bölgelerinde kullanımı yaygındır. Her ne kadar temel bileşenleri aynı olmasına rağmen farklı toz boya çeşitleri vardır. Bunların ayrılmasında en önemli husus ise kullanıldıkları alanlardır. İç mekânlarda bulunan metal ve camlar için kullanılan statik toz boya çeşidi epoksidir. Epoksi toz boyanın sahip olduğu karışımların neticesinde kapalı alanlarda çok daha kaliteli ve uzun ömürlü olduğu görülmektedir. Diğer çeşidine göre çok daha ince olmasının yanında suya karşı da oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda birçok kimyasal maddeden etkilenmemesi önemli bir artısıdır.

Kağıthane Statik Toz Boya

Bir diğer toz boya çeşidi ise polyester boyadır. Daha çok dış mekânlarda bulunan metallerin boyanması için kullanılan bu boyanın da güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması önem arz etmektedir. Bu açıdan bakıldığından yıl içinde güneşli gün sayısının oldukça fazla olduğu yerlerde dahi bu boyanın kullanılması durumunda hiçbir etki görülmemektedir. Daha kalın olmasının yanı sıra iki boyanın da yapılışı aynıdır. Kâğıthane Statik Toz Boya ile yapılan metal veya cam boyamalarında dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur bulunmaktadır. Öncelikle boyama yapılmadan önce mutlaka metal parça ya da ürün temizlenmelidir. Yüzey kısmının tamamen pürüzsün hale getirilmesi de önemlidir. Çünkü pürüzlü bir maddenin toz boya ile boyanması durumunda kaliteli ve bir görünüm çıkmayacağı gibi kullanılabilir olmaktan da oldukça uzak olacaktır.

Daha sonrasında ise toz boyaya özel olarak tasarlanmış olan kabin ve tabanca yardımı ile boyama işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bilinmelidir ki bu işlem de oldukça titiz ve dikkatli olunması gereklidir. Bu sebeple boyama işlemini yapacak kişinin alanında tecrübeli olması çok daha iyi olacaktır. Kâğıthane Statik Toz Boya kullanımının yeterli tozda olması da önemlidir. Taşırma yapılması durumunda silinmesi bir hayli zor olabilmektedir. Başarılı bir şekilde işlemin bitmesi durumunda metal ya da cam malzemenin bu boya sayesinde uzun yıllar kullanılabileceği de söylenebilir.

Share this post