Halkalı Statik Toz Boya

Halkalı Statik Toz Boya

Her türlü eşya ve malzemenin boyanabilir olması farklı boya tiplerinin de ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Hem faydalı olmasının yanında hem de şık bir görünüm kazandırmak için her unsur mutlaka boyanmaktadır. Bu sebeple de çok daha iyi ve kaliteli boya kullanımı oldukça önemli olmaktadır. Halkalı statik toz boya da başta metal ve cam olmak üzere malzeme ve ürünleri boyama konusunda bir hayli iddialıdır. Özel boya kabini ve boya tabancası olan statik toz boyaların yapılışı kadar kim tarafından yapıldığı da önem arz etmektedir. Bu sebeple böyle bir düşüncenin olması durumunda çok daha kaliteli firmalar ile iletişime geçilmesi sağlıklı olacaktır. Çünkü statik toz boyamanın yapılmasında önemli bir işçilik de bulunmaktadır.

Halkalı Statik Toz Boya

Gerek iç mekânlarda gerekse dış mekânlarda kullanılan Halkalı statik toz boya işlemine başlamadan önce ürünün temizlenmesi gereklidir. Metal veya cam olsun ürünün temizleme işlemi yapıldıktan sonra da yüzeyinin pürüzsüz hale getirilmesi lazımdır. Pürüzlü olan yüzeylerin boyanması hem görünüm açısından hem de kullanım açısından oldukça sıkıntılı olabilmektedir. Aynı zamanda canlı bir görünüm olmayacağı gibi boyanın uzun ömürlü olması da söz konusu değildir. Eğer iç mekânlara ait bir boyama işlemi yapılmakta ise mutlaka epoksi statik toz boya kullanılmalıdır. Oldukça ince olmasından dolayı canlılık kazandırması çok daha kolay olan boyanın aynı zamanda kimyasal maddelere karşı da koruması bulunmaktadır. Sahip olduğu karışım ile çok daha kullanışlı olan epoksi boyalarda yıpranma olması da oldukça zordur. Başta evlerde olmak üzere işyerlerinde ve ticari mekânlarda yaygın olarak tercih edilen epoksi boyalar, genel itibariyle metal yüzeylerinde kullanılmaktadır.

Dış mekânlarda yapılacak boyama işleminde ise polyester statik toz boya tercih edilmelidir. Bilhassa güneş ışınlarına karşı önemli bir koruma sağlamasının yanında diğerine oranla çok daha kalındır. Uzman kişiler tarafından yapılan Halkalı statik toz boya işlemlerinde mekân yapısının yanı sıra boya kalitesi de önemlidir. Çok daha makul fiyatlar ile yapılan işlemler sonucunda elde edilen kalitenin oldukça düşük olacağı da bilinmelidir. Bununla birlikte başta otomotiv sanayisi olmak üzere birçok sanayi tesisinde kullanımı oldukça fazla olan statik toz boyalar, sahip olduğu canlılığı uzun yıllar muhafaza edebilmektedir.

Share this post