Bayrampaşa Statik Toz Boya

Bayrampaşa Statik Toz Boya

Ülkemizde kullanımı giderek yaygınlaşan boyalardan bir tanesi olan Bayrampaşa statik toz boya, çoğunlukla metal ürünler için kullanılmaktadır. Metal ürünler için çok daha fazla tercih edildiği içinde başta otomotiv alanında olmak üzere birçok sanayi bölgesinde çok daha fazla tercih edilmektedir. Oldukça zahmetli ve titiz bir çalışma gerektiren bir boyama işlemi için kullanılan statik toz boya, aynı zamanda farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Her türlü metalden yapılma malzemenin boyamasının yapılabildiği gibi cam ürünleri de bu boya ile boyanabilir.

Bayrampaşa Statik Toz Boya

Öncelikle bilinmelidir ki oldukça hassas bir işlem olmasından dolayı alanında önemli bir konuma sahip firmalar ile çalışılması çok daha kaliteli işlerin çıkmasını da beraberinde getirmektedir. Birçok farklı firmanın çok uygun fiyata yaptıkları statik toz boyama işlemlerinin ne derece kaliteli olacağı da bilinmemektedir. İşlem içinde belli başlı unsurların sağlanması gerekmektedir. Bayrampaşa statik toz boya yapılması istenen ürünlerin öncelikle temizlenmesi gereklidir. Özellikle yüzey bölümünde pürüzlü yer olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü yapılacak işlemin kalıcı ve canlı olabilmesi için herhangi bir çıkıntının olmaması şarttır. Bunun yanı sıra statik boyalar için özel olarak tasarlanmış boya kabini ve boya tabancası kullanılmaktadır. Olmazsa olmaz olan bu unsurlar ile ürün bölgelerine yeteri kadar boya sürmek çok daha kolay olmaktadır.

Bunların dışında bir başka önemli hususta boyama işleminin yapılacağı yerdir. Dış mekânlara ait metallerin boyanması için polyester statik boya kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sahip olduğu özelliklerden dolayı güneş ışınlarına çok daha dayanıklı olan bu boya türü ile uzun ömürlü bir kalite elde etmek çok daha kolay olacaktır. Her ne kadar temel bileşenleri aynı olsa da iç mekânlarda da epoksi statik toz boya kullanılması gereklidir. Su başta olmak üzere kimyasallara karşı gerekli korumayı sağlamasının yanında ince olması da önemli bir ayrıntıdır. Başta iş yerleri ve evler olmak üzere kapalı mekânlarda yer alan metal alanlarda kullanımı oldukça yaygın olan epoksi boyalar, Bayrampaşa statik toz boya çeşitlerinden en fazla tercih edileni olmaktadır.

Share this post