Rami Statik Toz Boya

Rami Statik Toz Boya

Metal parçalarının çok daha estetik görünümüne sağlamasının yanında önemli bir yarar sağlayan Rami statik toz boya, her türlü malzeme üzerinde kullanılabilir. Bilhassa sanayi bölgelerinde çok daha fazla tercih edilmektedir. Metal üzerinde bir kaplama görevi görmesi de koruma sağlamaktadır. Bu durumda hem kullanımı kolaylaştırmak hem de uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte çevresine de herhangi bir zararı olmamaktadır. Statik toz boyanın içinde buharlaşma ihtimali olan herhangi bir maddenin olmaması bu durum üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Tamamen kuru olmasından dolayı da bir zararı olması söz konusu değildir. Reçine, pigment gibi taneciklerden oluşmasının yanı sıra özel olarak üretilmiş boya tabancası ile metal objelere püskürtülmektedir. Bu sebeple kalıcılığı çok daha fazladır. Ayrıca temizliği ve bakımı da oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Çok farklı renklere sahip olması statik boyanın bir başka artısıdır. Metal malzemelerin yanında alüminyum yapılı ürünler içinde kullanıma uygundur.

Rami Statik Toz Boya

Kullanımı sırasında yüzeyin pürüzsün olması önemlidir. Bunun dışında köşe ve boşluk kısımlarına da kuru olmasından dolayı tam olarak etki eder. Ayrıca hiçbir şekilde taşma ya da akma olması da mümkün değildir. Bununla birlikte önemli bir oranda parlaklık vermesi de malzeme açısından önemlidir. Rami statik toz boya kullanımı ile elde edilen dayanıklılık da ürünün kullanımını artırmaktadır. Sahip olduğu organik malzemelerden dolayı da çevresine herhangi bir zarar vermesi söz konusu olmamaktadır. Geleneksel boya sistemleri ile kıyaslandığında uygulaması da oldukça basittir. Bununla birlikte ekonomik açıdan da çok daha yarar sağlamaktadır.

Aynı zamanda fazla püskürtülmesi halinde geri toplama imkânı verilmektedir. Bu durumda boyanın israf edilmesinin önüne geçmektedir. Dış mekânlarda kullanılan polyester statik toz boyanın güneş ışınlarına karşı koruması bulunmaktadır. Aynı zamanda sahip olduğu kimyasal karışımlardan dolayı da yanma özelliğine sahiptir. İç mekânlar için ise epoksi statik boyalar kullanılmaktadır. Rami statik toz boya ile her türlü boyama işlemi kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Ürünlere farklı renkler kullanılarak estetik açıdan da bir değer kazandırmak mümkündür. Bu şekilde yapılacak özel yüzey boyamalar için epoksi polyester karışımı statik toz boyalar da bulunmaktadır.

Share this post