Seyrantepe Statik Toz Boya

Seyrantepe Statik Toz Boya

Metal sanayisi için önemli hammaddelerden bir tanesi de Seyrantepe statik toz boya olmaktadır. Farklı renklerde ve boyutlarda olan bu toz boyalar ile her türlü metal ürünün boyanması mümkündür. Metale görsellik ve estetiklik kazandıran toz boyalar, aynı zamanda önemli bir faydayı da beraberinde getirmektedir. Statik toz boya sayesinde çok daha dayanıklı olan metallerin kullanımları da uzamaktadır. Başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya ürünleri, teknolojik ürünler, motor çeşitlerinin birçoğunda metal malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı da toz boyanın kullanım alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Seyrantepe Statik Toz Boya

Oldukça hassas bir işlem olmasından dolayı önemli firmalardan yardım alınması çok daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle renk kabini ve tabanca olmazsa olmaz malzemelerdir. Ürünün boyama işlemi bunlarla yapılmaktadır. Boyama ve kaplaması yapılacak metal malzemenin öncelikle iyi bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Yüzey ve kenar kısımlarında en ufak bir pürüz dahi olmamalıdır. Daha sonrasında tabanca aracılığı ile boyama işlemi yapılmaktadır. Boyaması yapılan metal, 200 derece sıcaklığa sahip fırına konulmaktadır. Belli bir süre burada bekletildikten sonra kullanıma hazır hale gelmektedir. Seyrantepe statik toz boya işleminde bir başka önemli noktada kullanım alanıdır. Malzemenin nerede ve ne şekilde kullanılacağı önemlidir. Dış mekânlar için polyester statik toz boya kullanımı çok daha iyi bir sonuç alınması sağlamaktadır. Araba jantları başta olmak üzere bahçe malzemeleri, çatı malzemeleri gibi birçok farklı metal polyester statik toz boya yardımıyla boyanmaktadır. Güneş ışınlarının zararlarından koruma sağlamasının yanında kalın olması da bu açıdan önem arz etmektedir.

Bir diğer Seyrantepe statik toz boya çeşidi ise epoksi boyadır. Evlerde ve işyerlerinde kullanılan metal malzemeler için kullanılmaktadır. Daha ince bir kaplama sağlamasından dolayı da estetik açıdan çok daha şık bir görünüm vermektedir. Ayrıca kimyasal malzemeleri karşı da oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Birçok farklı firmadan tedarik edilebilir olan statik toz boyalar, metal malzemelerin yanı sıra camlar için de kullanılabilir. Titiz bir çalışma gerektirdiği için herkes tarafından yapılması söz konusu olmayan bu işlemler için kaliteli firmalar bulunmaktadır.

Share this post