Alternatif Statik Toz Boya

Alternatif Statik Toz Boya

Alternatif Statik Toz Boya konusunda; Boyama her alanımızda çokça kullanılan bir yöntemdir. Çok kullanımından ve tercih edildiğinden dolayı eskisi gibi boyamanın zorluğunu çekmemek için bir takım alternatifler üretilmiştir. Bu alternatifler sonucunda kullanım alanları daha rahat bir şekilde ve zahmeti en aza indirerek boyama çeşitleri artmıştır. Bunlardan biri olan çok kişinin de tercih ettiği ve bu tercih sonucunda memnun kaldıkları yöntem olan alternatif statik toz boya sayesinde kulanım alanı geniş sahaya ulaşmış ve kullanımı da oldukça rahat olması çoğu tüketicinin ilk tercihleri arasına girmiştir.

Toz boya dediğimiz ham madde kuru ve katı ham maddeden oluşmaktadır. Bu maddeyle elektrikle yüklenen ve öğütülmüş reçine gibi ve diğer ham maddelerden oluşmaktadır. En son işlem olarak da işlem yapılacak bölgeye püskürtme işlemiyle boyama işlemini kolay hale getirmiş olmaktayız. Çevre ile dost bir boya türü olması nedeniyle birçok kişinin tercih etme nedenlerinin başında gelmektedir. Bir diğer özelliği ise, termosetting dediğimiz yani ısıtıldığında herhangi bir erime ya da zarar görme işlemi gerçekleşmez. Bu nedenle çoğu firmaların ilk tercihleri alternatif statik boya olmuştur.

Çoğunlukla tercih eden firmalar genelde ürettiği malzemesi ısıyla işlem gören ve ısıdan dolayı hiçbir şekilde zarar ve yıpranma yaşamamak için tercih eden firmalar oluyor. Örneğin: makine aksamları, tabela, radyatör, bisiklet-motosiklet, otomobil aksamları, metal levha gibi genelde ağır işçiliklerde ön plana çıkmaktadır. Alternatif statik boya sayesinde yapılan işin emeğini de zayi etmeyerek tüketiciye kullanımı için gönül rahatlığı ile teslim edilmektedir. Genelde otomobil gibi önemli taşıtlarımızda kullanılan bu alan sayesinde farklı renklerde otomobile sahip olabiliyoruz. Ya da bir kaza geçirildiğinde arabanın hasarı büyük de olsa arabanın kaza sırasında hasar gördüğü yani çizildiği yerlere kolaylıkla bu püskürtme yöntemiyle ilk günkü gibi ışıl ışıl sahip olabiliriz. Beli kullanım sonrası arabaların rengi güneş nedeniyle bozarmaya başlar ve ilerleyen bu safhalarda rahatsız edici bir durum haline gelen bu görüntü aslında bu boyama yöntemiyle bizi o görüntüden kurtarmaktadır. Yani kısacası ismini çoğumuzun duymadığı ama kullanım alanlarına baktığımızda aslında hayatımızın merkezinde yer alan bu toz boya ile fark etmeden çok kez karşılaşıyoruz.

Alternatif Statik Toz Boya konusu hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share this post